Jak układać płytki mozaikowe? Dowiedz się więcej o tym!

- Mar 10, 2018-

Materiały dekoracyjne z mozaiki kamiennej stopniowo zyskują popularność w ostatnich latach. Coraz więcej młodych ludzi lubi materiały dekoracyjne z materiałów mozaikowych. Mozaiki dekoracyjne są nie tylko praktyczne, ale również mają silne efekty dekoracyjne. Co więcej, kamienna mozaika jest również bardzo szczególna w przypadku nawierzchni.

图片1.png

A co powiesz na instalowanie płytek mozaikowych? Pozwól, że ci o tym opowiem.

S tep 1 : Sprawdzanie tekstury, rozmiaru i modelu materiału mozaikowego. Wysokiej jakości materiały mozaikowe nie tylko sprzyjają układaniu nawierzchni, ale również mają stosunkowo długą żywotność.

图片2.png

Krok 2 : Najbardziej podstawowym leczeniem ściany jest wypoziomowanie ściany tak, aby ściana pozostała gładka i płaska. Nierówna ściana nie sprzyja gładkiemu kształtowi mozaiki.

 

Krok 3 : Zmierz wielkość mozaiki i zrób ślad na ścianie. Zgodnie z rozmiarem każdej mozaiki, na ścianie trzy mozaiki są zazwyczaj łączone. Dlatego te trzy płytki powinny być wcześniej zaplanowane.

 

Krok 4 : Przygotuj wcześniej klej do płytek mozaikowych. W planowanym obszarze należy zastosować duży obszar kleju do płytek mozaikowych, ale należy pamiętać, aby nie przekraczać zakresu linii. Użyj gładkiej łopatki popiołu, aby równomiernie rozprowadzić żel. Następnie użyj płaskiej grubej deski do pokrycia mozaiki. Użyj gumowego młotka. Delikatnie postukaj, aby płytka mozaiki była bardziej zwarta do ściany.

图片3.png

Krok 5 : Sporządzanie połączenia w interfejsie płytki. W celu zapewnienia idealnych płytek mozaikowych, połączenia płytek muszą zostać połączone. Przygotuj środek uszczelniający i równomiernie nałóż środek uszczelniający na szczelinę w stawie mozaikowym, aby upewnić się, że każde złącze jest wypełnione i równomiernie pokryte.

图片4.png


Krok 6 : Końcowe czyszczenie Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków płytki mozaikowe są prawie ukończone. Po wyschnięciu szczeliwa konieczne jest jedynie oczyszczenie pozostałego materiału z mozaiki. Podczas czyszczenia należy zachować ostrożność. Przygotuj dwa wiadra. Jedno wiadro jest wypełnione detergentem, a jedno wiadro jest wypełnione czystą wodą. Najpierw wytrzyj ścianę szmatką i detergentem, a następnie wyczyść ją czystą wodą. Ten sposób czyszczenia sprawia, że ściany mozaiki są naprawdę czyste.

图片5.png