Jest tak wiele nieznanych metod konserwacji płytek mozaikowych!

- Nov 25, 2019-

Renowacja domu wymaga dużej siły roboczej, zasobów materialnych i finansowych. Jeśli konserwacja jest niewłaściwa, żywotność domu lub mebli ulega skróceniu. Na przykład płytki mozaikowe, dobrze wyglądające, dobrze wyglądają, jeśli występuje problem z niewłaściwą konserwacją, nie warto tracić! Jak więc zachować mozaikę po jej ułożeniu?

Przede wszystkim zrozummy, w jaki sposób gotowy produkt po utwardzeniu mozaiki powinien zostać utwardzony.


Po zaszyciu mozaiki sprawdź, czy w szczelinie nie ma resztek pływającego piasku. Jeśli tak jest, użyj czystej i wilgotnej miękkiej szczotki, aby delikatnie zamiatać. Gdy szczelina jest głęboka, należy ją wypełnić zaprawą cementową i przetrzeć szmatką.


Wklejona mozaika nie powinna być wystawiana na słońce. Wymaga odpowiedniego suszenia powietrzem. Czas schnięcia należy zachować do 24 godzin po dostawie. Czas utwardzania nie powinien być krótszy niż tydzień.


Po całkowitym wyschnięciu warstwy mozaiki powierzchnię mozaiki można wyczyścić. Zanurz szmatkę w wodzie z detergentem, a następnie wytrzyj powierzchnię płytki szmatką, która nie jest wykręcona, i wytrzyj powierzchnię płytki gąbką nasączoną wodą, aby zetrzeć pozostałości, aż zostaną wytrzete do czysta.


Po drugie, codzienne czyszczenie mozaiki nie może być mniejsze.


Ponieważ powierzchnia mozaiki jest stosunkowo płaska i trudna do osadzenia, czyszczenie jest bardzo proste, wystarczy przetrzeć ją bawełnianą szmatką o dobrej chłonności wody. Jeśli chcesz, aby powierzchnia mozaiki była jasna, możesz użyć neutralnego rozjaśniacza do wycierania.

Wreszcie, jest to codzienna konserwacja mozaiki.


Ogólnie płytka jest krucha, dlatego konieczne jest zapobieganie uderzeniom ciężkich przedmiotów w codziennym życiu. Jeśli mozaika wydaje się brakować lub zrzuca, należy ją załatać taką samą różnorodnością mozaik. W rzeczywistości czyszczenie mozaiki nie jest trudne. Zwykle jest usuwany ręcznie. Raz w tygodniu bardzo łatwo go wyczyścić.


Po przeczytaniu tej książki musisz zainteresować się mozaiką, więc skontaktuj się z nami!


Zhejiang KASARO New Decorative Material Co., Ltd
Dodaj : No.777 Hangmu Road, Jinhuo Village, Qianyuan Town, Zhejiang, Chiny
Tel + 86-571-88964783
Faks : + 86-571-88964782
Kontakt : Alex Min
Komórka : + 86-18042324525
E-mail : alex@kasaromosaic.com